VLC media player

VLC media player dla Mac

 • Darmowe Pobieranie
 • In Polski
 • Version: 3.0.8

Po prostu najlepszy odtwarzacz multimedialny


Jeśli chcesz odtwarzać pliki muzyczne lub wideo w każdym możliwym formacie, VLC media player jest tym, czego szukasz. VLC media player jest najpopularniejszym, dostępnym darmowym odtwarzaczem o otwartym kodzie (open source). Według deweloperów ma już ponad 500 milionów pobrań. VLC media player jest w szczególności świetną alternatywą dla iTunes iRealPlayer. Jest lekki, szybki, łatwy w obsłudze i, co najważniejsze, odtwarza właściwie wszystko.

Wciąż najpotężniejszy darmowy media player


Od wydania wersji 1.0 minęło dwa i pół roku, zanim wersja 2 ("Twoflower") przyniosła nowy interfejs, szybsze dekodowanie i obsługę większej ilości formatów, oraz możliwość odtwarzania HD i BluRay. Do dziś pozostaje jednak najbardziej stabilnym, elastycznym i lekkim odtwarzaczem plików audio i wideo. Podczas, gdy inne odtwarzacze wymagają pobrania kodeków dla nietypowych formatów, lub zwyczajnie odmawiają odtwarzania plików, VLC media player obsługuje mnóstwo formatów, od MPEG przez pliki FLV, czy po RMBV. Wersja 2 zawiera też kilka ważnych dodatków, takich jak wsparcie dla 10-bitowych kodów czy wielowątkowe dekodowanie dla H.264, MPEG-4/Xvid i WebM.

Również przydatne jest to, że można używać VLC media player do podglądu pobieranych plików, ponieważ odtwarza on również niekompletne pliki wideo. Jednak VLC media player nie służy jedynie do odtwarzania wideo. Oferuje on także doskonałą integrację z serwisami streamującymi, takimi jak Channels.com, umożliwiając tym samym dostęp do takich kanałów, jak ESPN, Reuters czy National Geographic. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy lub wykonać CMD-klik na listę odtwarzania, wybrać Serwisy Discovery i Channels.com. Channels.com pojawi się następnie na liście odtwarzania twojego VLC media player. Kliknij na wybraną kategorię, a rozwijana lista wszystkich dostępnych kanałów pojawi się w programie. Kliknij na kanał, który chcesz oglądać i strumieniowanie powinno rozpocząć się prawie natychmiast.

Łatwe w tworzeniu i kontroli playlisty


VLC media player ma również świetne wsparcie dla skrótów klawiszowych i jeśli poświęcisz trochę czasu na ich naukę, będziesz w stanie kontrolować odtwarzacz bez dotykania myszki. Jeśli za jego pomocą oglądasz pliki video lub DVD, nie jest to problemem. Jeśli natomiast chodzi o muzykę: odtwarza niemal każdy plik i zawiera equalizer oraz listy odtwarzania. VLC media player nie jest tak intuicyjnym managerem mediów jak iTunes, ale jest dużo bardziej elastycznym odtwarzaczem jeśli chodzi o formaty plików.

VLC media player można użyć nawet do konwersji plików i oprócz wszystkich formatów oraz fizycznych nośników, które odtwarza, wspiera również liczne protokoły streamingowe i karty telewizyjne.VLC media player również ułatwia dodawanie napisów do plików wideo - wystarczy dodać plik SRT do folderu, w którym znajduje się wideo, i automatycznie zostanie ono odtworzone wraz z napisami.Wreszcie, interfejs zosał nieco poprawiony w wersji 2 na Mac.

W zasadzie, interfejs VLC media player dla Maca jest obecnie zdecydowanie bardziej poręczny niż w przypadku Windowsa, z jednym oknem do wszystkiego. Jednakże, jest on dostępny tylko w dwoch kolorach: szarym i czarnym. Posiada również wsparcie dla nowych rozszerzeń i lepszą integrację z systemem Lion. Menu preferencji jest przy tym wciąż wyczerpujące, ale nie przytłaczające. Dostępna jest również obszerna dokumentacja on-line.

Najlepszy darmowy, wieloformatowy odtwarzacz multimedialny


Bardzo niewiele można zarzucić VLC media player. Jest świetnym, lekkim odtwarzaczem, który z powodzeniem odtworzy nawet najbardziej oporne pliki, kiedy inne programy tego typu zawiodą.

Zalety

 • Darmowy
 • Odtwarza niemal wszystko
 • Świetne wsparcie dla skrótów klawiszowych
 • Lekki
 • Zintegrowany z kanałami serwisów streamujących
 • Zdecydowanie bardziej poręczny interfejs w wersji 2
 • Wsparcie dla większej liczby formatów w wersji 2
 • Odtwarza BluRay i HD

Wady

 • Podstawowy interfejs

Najczęściej pobierane Wideo na mac

VLC media player

Download

VLC media player 3.0.8 dla Mac

Explore apps

 • Adobe Flash Player

  Adobe Flash Player

 • YTD for Mac

  YTD for Mac

×